Ozonla daha bakımlı ve sağlıklı yaşayın

Çalışma saatleri : : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Dolaşım Bozuklukları

” Tıkanık damarların açılmasına yardımcı olur ”

Dolaşım bozukluğu, vücudumuzda damarın olduğu her dokluda ve organda meydana gelebilir. Genel olarak baktığımızda esas neden özellikle altta yatan sistemik bir hastalıktır. Altta yatan bu hastalık, hipertansiyon, şeker hastalığı, damar sertliği diye bilinen kanda kötü kolesterol düzeyinin yükselmesiyle seyreden ateroskleroz, sigara içme alışkanlığı, kalıtsal hastalıklar olabilir. Bu hastalıkların etkisiyle damar duvarı bozulur, daralmaya başlar ve ardından tıkanmalar meydana gelebilir. Bu dolaşım bozukluğu kalp damarlarında olursa şiddetli göğüs ağrıları olur, ilerlerse kalbi besleyen damar aniden tıkanır ve kalp krizi dediğimiz klinik tablo oluşur, beyin damarlarında olursa felç ya da inme dediğimiz hastalık meydana gelir, bu durum diğer organlarımızda da meydana gelebildiği gibi eğer el, kol ve bacak gibi uzuvlarımızda meydana gelirse gangren dediğimiz çok kötü hastalıklar meydana gelebilir. Tüm bu hastalıklar ortaya çıkmadan önce mutlaka çeşitli bulgular verir. Bunlar dışında Buerger hastalığı, Raynaud hastalığı, periferik arter hastalığı dediğimiz bazı hastalıklar da atardamarlara ait dolaşım bozukluklarından birkaçıdır. Venöz yetersizlik, varis, tromboemboli denilen bazı hastalıklar da toplardamar hastalıklarıdır.

Tüm bu yukarıda adı geçen hastalıklarda dolaşım bozukluğu vardır, bu dolaşım bozuklukları, insanın yaşam kalitesini bozar ve ilerlerse yaşamı bile sonlandıracak kadar tehlikeli durumlara yol açabilir.
Ozon tedavisi damarları genişleterek, kanın oksijen yoğunluğunu artırarak, kanın akışkanlık özelliğini ve kanın dokulara oksijen bırakma kapasitesini artırarak, dokulardaki kılcal damar ağının gelişmesini sağlayarak dokuların daha iyi beslenmesini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirerek yaraların iltihaplanmasını engeller, ağrı kesici özelliğiyle damar tıkanmasına bağlı ağrıların hızla geçmesini sağlar. Ozon tedavisi ardından dokuların kanlanmasının düzelmesi, derinin renginin normale dönmesiyle ve ağrıların geçmesiyle anlaşılır. Yani ozon tedavisi alarak vücudumuzda gelişebilecek kalp krizi, inme ya da felç, gangren, varislere bağlı ağrılar gibi birçok şiddetli hastalığın ortaya çıkma ihtimali azaltabiliriz.