Ozonla daha bakımlı ve sağlıklı yaşayın

Çalışma saatleri : : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Hepatit C

 

Ozon tedavisi ile hasarlı karaciğer hücreleri fazla oksijen alacağı için yenilenir

Kronikleşme ihtimali yüksek olan hepatit C hastalığı tedavisi ve aşısı olmayan bir hastalıktır. Yayılma hızı ve bulaşılıcılığı çok fazladır. Hepatit C hastalığın akut dönemde tespit etmek çok zordur. Hastalık tespit edildiği zaman genellikle kronikleşmiştir, hastalık ilk bulaştığı dönemde, 6 hafta içinde bir hastalık tablosu oluşturabilir, hastalığın bu döneminde hastada başka bir sebebe bağlıymış gibi düşündüğü bir halsizlik, baş ağrısı, iştahsızlık, bulantı ve hafif bir karın ağrısı olabilir.

Daha sonra sarılık başlar, idrar çay gibi koyulaşır. Hepatit C hastalığı da kronikleştiği zaman kronik hepatit B enfeksiyonu gibi, karaciğer sirozuna ve karaciğer kanserine dönüşebilir. Kronik hepatit C hastalığının tedavisi interferon ile yapılmaya çalışılır, ancak bu tedavi ile hastalığın tedavisi değil de ilerlemesi azaltılır.

Ozon tedavisi ile hepatit C virüslerinin yapısı bozulur, yapısı bozulan virüs kandan bağışıklık sistemi yoluyla uzaklaştırılır, bu hepatit C virüsü karaciğer hücrelerine yapışamaz hale gelir, ozon tedavisi ile kanda dolaşan hepatit C virüsünün çoğalması engellenmiş olur. Kanda dolaşan virüs yükü azalır, bu sayede hastanın kendin daha yorgun hissetme hali de azalmış olur.

Ozon tedavisi ile hasarlanmış karaciğer hücreleri daha fazla oksijen alacağı için yenilenmeye başlar, sonuçta karaciğer sirozu ve karaciğer sirozu gelişme riski azalır. Ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendireceği için vücudun virüslerle savaşma gücünü arttırır. Hepatit C hastalığı olan hastalarda da, damar yoluyla major tedavi yanında, makat yoluyla da ozon tedavisi de uygulanmalıdır. Kronik Hepatit C hastalığı olan hastalarda ozon tedavisi mutlaka uygulanmalıdır.