Ozonla daha bakımlı ve sağlıklı yaşayın

Çalışma saatleri : : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Hipertansiyon

”Organlar damar yoluyla beslendiği için etkisi güçlü olur”

Hipertansiyon, kan basıncının yükselmesi anlamına gelir. Vücudumuzda özellikle damar duvarının yapısının bozulması ve bu bozulan damar duvarında ateroskleroz denilen kötü kolesterolün birikmesi sonucu damar duvarlarında daralmalar meydana gelir. Daralmış damarlar ve bir takım metabolik dengesizlikler üzerine hipertansiyon meydana gelir. Bir başka açıdan anlatmak gerekirse kabaca kalbimizi bir kan gönderen çeşme, damarlarımızı da kan taşıyan bir hortum olarak düşündüğümüzde daralan hortumda suyun daha zor dolaşacağını anlaşılabilir bir durumdur. Dolayısıyla bir şekilde verilen tedavilerle damarları genişletmek ve kan basıncını düşürmek gerekir.
Bu amaçla hipertansiyon hastaları ömürleri boyunca damarları genişleten ilaçlar kullanmalıdırlar. Vücudumuzda tüm organlar damarlar yoluyla beslendiği için hipertansiyon tüm organları etkiler.

Ozon tedavisinde de amaç damar duvarlarının genişlemesi, damar duvarlarındaki bir takım zararlı maddelerin temizlenmesi ve aynı zaman kanın incelmesi sonucunda dolaşımın daha da fazlaca attırılmasıdır. Ozonun diğer kullanılan ilaçlara üstünlüğü en ince kılcal damarlara kadar tüm damarları genişletmesi ve aynı zamanda kanın akışkanlığını en üst düzeyde vücuda zarar vermeden arttırmasıdır. Ozon bunları yaparken ayrıca vücutta homeostasis denilen bir denge sağlayarak hormon salınımını da düzenler.