Ozonla daha bakımlı ve sağlıklı yaşayın

Çalışma saatleri : : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Gribal Enfeksiyon

”Ozon tedavisi, gribal enfeksiyonlardan korunmayı sağlar”

Özellikle soğuk havalar olmak üzere bahar aylarında da karşılaştığımız gribal enfeksiyonlar, çocukluk, gençlik ve yaşlılık gibi hayatımızın her döneminde karşılaştığımız, çoğu zaman hafif seyreden, ancak bazen öldürücü olabilen hastalık grubudur. Şöyle bir düşündüğümüzde aklımıza geldiği gibi salgınlar halinde olabileceği gibi bireysel olarak da insanları etkileyebilir. Aklımıza gelen en önemli salgınlar, domuz gribi, kuş gribi, Çin gribi, Japon gribi gibi salgınlardır. Anlatılanlardan da anlaşıldığı gibi salgınlar halinde ortaya çıkan ve virüslerle meydana gelen ve yayılan bir hastalık grubudur. Çok hafif şikayetlerle de ortaya çıkabildiği gibi yaşlı ve herhangi kronik hastalığı olan kimselerde öldürücü şikayetlerle ortaya çıkabilir. Genel belirtileri; ateş, halsizlik, eklemlerde ve kaslarda ağrı, gözde ağrı, kızarıklık, yanma ve yaşarma, ilerleyince öksürük, burun akıntısı, boğazda yanma ve ağrı ve genel bir kırgınlık hali olur. Klasik olarak söylendiği gibi ilaç alınırsa 7 günde, ilaç alınmazsa bir haftada iyileşir. Asıl öldürücü olmasının nedeni gribal enfeksiyon sırasında vücudun zayıf düşmesi ve bu gribal enfeksiyonun üzerine herhangi başka bir enfeksiyonun eklenmesidir.

Tedavinin esası dinlenmek ve bol sıvı gıdalar tüketmektir. Ateş ve ağrının azaltılması için ağrı kesici ve ateş düşürücüler kullanılabilir.
Gribal enfeksiyonların en önemli ayrıntısı, bebekler, yaşlılar ve kronik hastalığı (kalp hastalığı, kalp yetersizliği, KOAH, astım, bronşit, kronik böbrek yetersizliği, şeker hastalığı vb.) olan kimselerde gribal enfeksiyonlar daha ağır seyrederek ölümlere bile sebep olabilmektedir. Bu nedenle bu gruptaki hastaların belirtiler ortaya çıkınca hemen bir hekime başvurmaları çok önemlidir. İşte ozon tedavisi bu gibi hastalıklarda devreye girmektedir. Nasıl derseniz, bu hasta grupları ve belki de tüm insanlar, ozon tedavisi aldıkları süreçte gribal enfeksiyonlara yakalanma riski azalmaktadır. Ozon tedavisi vücudu güçlendirmekte, ozon tedavisi adeta bir aşı gibi etkili olmaktadır. Ozon tedavisi, gribal enfeksiyonlardan korunmayı sağladığı gibi,hastalığa yakalanılsa da vücutta var olan virüslerin çoğalmasını engeller.Ozon tedavisi, gribal enfeksiyonlarda tam bir iyilik hali sağlar.

• Kronik bronşit ve astım
• İyileşmeyen yaralar
• Yanıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir